Autobuze noi pentru transportul public din Municipiul Călărași

autobuz alitrans
Societatea care prestează serviciul de transport public local în municipiul Călăraşi, Alitrans Com SRL, intenţionează să achiziţioneze patru autobuze noi pe care să le introducă pe cursele pe care le efectuează.
Conform contractului de delegare a serviciului de transport local, societatea Alitrans a avut nevoie de aprobarea Consiliului Local pentru a realiza această achiziţie, lucru ce s-a întâmplat în şedinţa de Consiliu din luna iulie a.c.Un astfel de autobuz a fost adus la Călăraşi şi prezentat executivului Primăriei la începutul acestei săptămâni.Conform reprezentanţilor societăţii respective, în perioada următoare se va căuta varianta cea mai avantajoasă ca preţ pentru cele patru autobuze moderne.În momentul de faţă se află în discuţii cu o reprezentanţă a Mercedes din Turcia cu care se negociază această achiziţie. Preţul unui autobuz se ridică la valoarea de aproximativ 200.000 de euro.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














