„Magnolii de oțel”, mâine pe scena Sălii de Cultură „Barbu Știrbei” din Călărași

magnolii de otel_teatrul avangardia
Maia Morgenstern, Medeea Marinescu, Victoria Cociaș, Ștefana Samfira, Ioana Barbu și Irina Ștefan vin mâine, de la ora 18.00, în fața călărășenilor, cu celebra piesă „Magnolii de oțel”, de Robert Harling.
Piesa ce se va juca pe scena Sălii de Cultură „Barbu Știrbei” din Călărași este produsă de Teatrul Avangardia.„O comedie seducătoare despre familie și prietenie. Te va face să râzi. Te va face să plângi. Te va emoționa. Te va impresiona. Te va topi. Îți va câștiga inima. MAGNOLII DE OȚEL – O poveste de suflet și o comedie savuroasă!… o comedie dramă despre modul în care reacționează femeile la crizele grave din cursul vieții, cum ar fi boala și moartea, despre cum găsesc puterea de a merge mai departe și despre cum își pot găsi forța de care au nevoie în relațiile cu cei apropiați, chiar dacă acele relații sunt marcate de diferențe de opinii sau de gusturi.“Magnolii de Oțel a lui Robert Harling oferă publicului un amestec fermecător de dulceață, impertinență, lacrimi și râs…” - Jay Handleman, Herald-Tribune
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














