ULTIMA ORĂ: CĂLIN GEORGESCU A DEPUS PETIȚII LA CSM ÎMPOTRIVA LUI NICUȘOR DAN ȘI A LUI ALEXANDRU MURARU. ACUZAȚII GRAVE DE INGERINȚE ÎN JUSTIȚIE - DOCUMENTE

ULTIMA ORĂ: CĂLIN GEORGESCU A DEPUS PETIȚII LA CSM ÎMPOTRIVA LUI NICUȘOR DAN ȘI A LUI ALEXANDRU MURARU. ACUZAȚII GRAVE DE INGERINȚE ÎN JUSTIȚIE - DOCUMENTE
Călin Georgescu a depus petiții la Consiliul Superior al Magistraturii, după ce Alexandru Muraru a sesizat Parchetul și a cerut arestarea sa.
Călin Georgescu a depus petiții la Consiliul Superior al Magistraturii, după ce Alexandru Muraru a sesizat Parchetul și a cerut arestarea sa. Fostul candidat interzis la prezidențiale a depus o petiție și împotriva președintelui Nicușor Dan, pentru că a intervenit în justiție.
Cele două petiții au la bază o serie de argumente formulate de avocații liderului suveranist împotriva lui Nicușor Dan, dar și a lui Alexandru Muraru, potrivit jurnalistei Realitatea Plus, Alessia Păcuraru, care a consultat documentele.
Cei doi ar fi distrus prezumția de nevinovăție, implicându-se în actul de justiție și exercitând presiuni și ingerințe.




Deputatul PNL Alexandru Muraru a sesizat Parchetul și a cerut arestarea sa, pe motiv că ar fi schițat salutul legionar.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














