Un TIR și o autoutilitară implicate într-un accident soldat cu rănirea unei persoane

Un TIR și o autoutilitară au produs un accident soldat cu rănirea unei persoane
ISU Lehliu Gară a intervenit cu o autospecială de descarcerare
Accident rutier pe A2, km 67, în urma coliziunii dintre două autovehicule, soldat cu rănirea ușoară a unui conducător auto. Pompierii militari din cadrul Secției Lehliu Gară au intervenit rapid la locul accidentului cu o autospecială de descarcerare.
La locul accidentului s-a deplasat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Călărași care a acordat îngrijiri unui conducător auto.În data de 16.01.2020, ora 11.28, un echipaj de intervenție din cadrul Secției de pompieri Lehliu Gară a fost solicitat prin intermediul 112 – număr unic pentru apeluri de urgenţă să intervină pe raza localității Lehliu Gară, pe Autostarda Soarelui (A2), la km 67, pentru acordarea primului ajutor în cazul unei persoane de sex masculin şi pentru asigurarea tuturor măsurilor de prevenire şi stingere a incendiilor, în urma producerii unui accident rutier in care au fost implicate două autovehicule (un autocamion cu remorcă și o autoutilitară).Pompierii militari încadrați pe autospeciala de descarcerare au folosit echipamentele din dotare pentru a extrage conducătorul autoutilitarei, care prezenta traumatisme ușoare, iar ulterior acesta a fost preluat de echiapjul S.A.J.Cel de-al doilea conducător auto (care conducea autocamionul cu remorcă) nu prezenta mărci traumatice și a refuzat examinarea și transportul la spital.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














