Control la o societate din Roseți. Amendă de 8000 de lei

Control la o societate din Roseți. Amendă de 8000 de lei
A fost confiscată o cantitatea de 97 mc lemn
Polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Călărași acționează permanent pentru prevenirea și combaterea delictelor din domeniul transportului, depozitării, prelucrării și comercializării materialului lemnos.
Polițiștii împreună cu lucrătorii Gărzii Forestiere București, au efectuat activități de verificare la o societate comercială din comuna Roseți, județul Călărași, ocazia cu care au constatat că a fost expediată cantitatea de 97 mc lemn plop fără provenienţă legală şi nu au fost respectate obligaţiile în calitate de utilizator SUMAL privind modul de operare a datelor în aplicaţie.
Polițiștii au aplicat 2 sancțiuni contravenționale conform Legii 171/2010R privind stabilirea și sancționarea contravențiilor silvice, în valoare de 8.000 de lei.
Totodată a fost confiscată o cantitatea de 97 mc lemn (plop), în valoare de 10.282 de lei.
Sursa: Realitatea de Calarasi
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News














