FOTBAL: VICTOR DICAN A FOST CONVOCAT ÎN PREMIERĂ LA ECHIPA NAȚIONALĂ DE SENIORI

FOTBAL: VICTOR DICAN A FOST CONVOCAT ÎN PREMIERĂ LA ECHIPA NAȚIONALĂ DE SENIORI
Naționala de fotbal a României va întâlni Cipru și Lituania
Selecționerul echipei de fotbal a României, Mircea Lucescu l-a chemat la lot pe Victor Dican, fotbalistul legitimat la Farul Constanța, după ce Adrian Șut a devenit indisponibil.
În vârstă de 23 de ani, fotbalistul a fost internațional U21, participant la EURO 2023 și se află la prima convocare pentru seniori, înlocuindu-l pe mijlocașul celor de la FCSB, care s-a prezentat în cantonamentul de la Mogoșoaia cu o problema medicală.
Naționala de fotbal a României va întâlni Cipru sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 21:45, pe AEK Arena din Larnaca, şi Lituania marţi, 15 octombrie, de la ora 21:45, pe stadionul Dariaus ir Girėno din Kaunas.
La antrenamentul de luni seara, deschis publicului, au participat peste 500 de spectatori.
Înainte de antrenament, s-a organizat o sesiune de autografe pe teren, unde copiii s-au înghesuit să obţină semnătura jucătorilor preferaţi sau să facă o fotografie cu aceştia. Printre cei mai solicitați a fost selecţionerul Mircea Lucescu, care a fost asaltat de fani pentru poze şi autografe.
Citește și:
- 16:12 - Surprize în echipa României pentru meciul cu Georgia. Gică Hagi a ales formula de start pentru debutul său pe banca „tricolorilor”
- 14:06 - Tenis. Sorana Cîrstea s-a oprit în sferturi la Roland Garros
- 08:12 - FC Voluntari învinge FC Hermannstadt cu 3-0 şi revine în Superligă după doi ani
- 07:56 - Gheorghe Hagi revine pe banca tehnică a naţionalei după 25 de ani. România întâlneşte, astăzi, Georgia la Tbilisi
Urmărește știrile Realitatea de Calarasi și pe Google News












